انواع فکس سرور ،مدل های فکس تحت شبکه
فکس سرور OCEANFAX
فکس سرور myFAX
فکس سرور SAGEMCOM
فکس سرور linfax
 
تاریخ : جمعه 18 فروردين 1396     |     کد : 4

فن آوری و فکس اینترنتی ( فکس سرور )

فناوری اطلاعات سبز (Green IT) در واقع اقدامی است برای سازگار کردن فناوری اطلاعات با محیط سبز. این مفهوم برای اولین بار در سال 1992 تحت عنوان برنامه Energy Star توسط سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا راه اندازی شد ؛ که از این طریق به سازمانها کمک می کند تا در هزینه ها صرفه جویی کرده و در نتیجه تولید گازهای گلخانه ای را از طریق استفاده از محصولاتی که بهترین بهره وری از انرژی را عرضه می کنند، کاهش دهند.


فناوری اطلاعات سبز کمک می کند تا تاثیر منفی عملکرد فناوری اطلاعات روی محیط زیست را به حداقل برساند؛ این اقدام از طریق  طراحی ، تولید ، ساخت ، دفع زباله های کامپیوتریو محصولات مرتبط با آن به شیوه ای سازگار با محیط زیست صورت می گیرد.

برخی از اهداف فناوری اطلاعات سبز شامل :
•    کاهش استفاده از مواد سمی و خطرناک
•    به حداکثر رساندن بهره وری انرژی در طول عمر محصول
•    ترویج قابلیت بازیافت یا قابلیت تجزیه بیولوژیک محصولات غیر قابل استفاده یا از رده خارج شده.
•    کاهش مصرف انرژی و کاهش تولید گازهای گلخانه ای.
•    کاهش استفاده از منابع طبیعی از جمله قطع کردن درختان جهت تولید کاغذ

از جمله مهمترین راهکارهای فناوری اطلاعات سبز شامل :
•    طراحی مجدد دیتا سنتر ها و رایانه های شخصی
•    رایانش ابری یا Cloud Computing
•    مجازی سازی سرورها و شبکه های داخلی و تجهیزات فعال شبکه از جمله  فکس سرور .
 در مجموع تمامی راهکارهای مطرح شده قابل اجراست که نیازمند توجه مدیران سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی می باشد. در این مقاله و مقالات بعدی به معرفی راهکار فکس سرور یا فکس تحت شبکه و یا همان ارسال فکس بدون کاغذ می پردازیم.

 ارسال فکس بدون کاغذ راهکاری برای داشتن دنیای سبز بدون کاغذ  

کاغذ ، پرینتر و فکس از مهمترین و پرکاربردترین دستگاه ها در سازمانها محسوب می گردند که سالیانه هزینه زیادی برای تهیه کاغذ و تونر صرف آن می شود. استفاده از سیستم های اتوماسیون نرم افزاری در سازمان ها بیش از پیش احساس می گردد. رویکرد این اتوماسیون ها به گونه ای است که حجم مکاتبات درون و برون سازمانی را در قالب سیستم های الکترونیکی گنجانده و مصرف کاغذ را تا 80% کاهش می دهد.

استفاده از فکس سرور(Fax Server) به جای فکس :
بسیاری از سازمانها  هنوز اسناد تجاری خود را از طریق دستگاههای فکس سنتی انتقال می دهند  که این باعث کاهش سرعت عملکرد و کارائی کارمندان ، هدر رفتن زمان در مکاتبات اداری و همچنین تحمیل هزینه های قابل توجهی از جمله مصرف کاغذ و کارتریج  می شود.
از جمله راهکارهای فناوری اطلاعات سبز برای سازمانها ، به حداقل رساندن استفاده از کاغذ در مکاتبات اداری و از جمله ارسال فکس بدون کاغذ است؛ این کار از طریق دستگاه های فکس سرور یا فکس تحت شبکه و بدون استفاده از کاغذ و پرینتر امکان پذیر است.
مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران، به عنوان ارائه دهنده راهکارهای سبز در صنعت IT و خصوصا راهکار ارسال فکس بدون کاغذو استفاده از فکس سرور به جای فکس ودستگاه های مشابه ، به جهت کاهش قابل توجه مصرف انرژی ،کاغذ و پرینتر و با قابلیت اتصال به سیستم ها و نرم افزارهای اتوماسیون اداری به سازمانها اعم از دولتی یا خصوصی پیشنهاد می کند.


PDF چاپ ارسال برای دوستان